Obudowa ppoż. kanałów wentylacyjnych i oddymiających – usunąć dym

W sytuacji pożaru szybka redukcja toksycznego dymu i gorących gazów pożarniczych jest równie istotna dla powodzenia akcji gaśniczej, co zahamowanie ognia. Wykonujemy kanały samonośne oraz obudowy ppoż. kanałów wentylacyjnych okrągłych, prostokątnych, by umożliwić bezpieczną ewakuację.

Obudowa ppoż. kanałów wentylacyjnych i oddymiających – co zyskuje inwestycja?

  • Szczelność ogniową poszczególnych stref pożarowych
  • Większą widoczność podczas ewakuacji i akcji gaśniczej
  • Mniejsze ryzyko zatrucia dymem i toksycznymi gazami
  • Spowolnienie nagrzewania się elementów konstrukcji i jej zniszczenia

Jakie zabezpieczenia konstruujemy?

Obudowa istniejących kanałów z blachy
Jednym z dwóch systemów oferowanej przez nas ochrony jest zabudowa funkcjonujących na obiekcie kanałów z blachy stalowej za pomocą płyt ogniochronnych.

Wykonanie kanałów samonośnych z płyty
Realizujemy także autorskie projekty ochrony kanałów wentylacyjnych i oddymiających przez budowanie samonośnych kanałów z okładzin ogniochronnych.

Montaż dostosowany do warunków
W zależności od ilości dostępnego miejsca wykonujemy obudowy dwustronne, trójstronne, czterostronne.
Kontrolujemy, by akcesoria do montażu zawiesi (śruby, kotwy, pręty, kątowniki, kleje) oraz grubość okładzin spełniały wymagania klasy odporności ogniowej obiektu.
Budowa płyt pozwala dowolnie prowadzić kanał nawet w skomplikowanej w zabudowie oraz zapewnia odpowiednie ciśnienie i szczelność wewnątrz z kanału.

Trwała obudowa przeciwpożarowa kanałów wentylacyjnych i oddymiających z PROTECTOR

  • Posiadamy certyfikaty jakości usług Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa
  • Korzystamy wyłącznie z atestowanych materiałów lidera rynku – PROMAT
  • Skuteczność rozwiązań potwierdzają setki realizacji biernych systemów zabezpieczeń ppoż. w obiektach przemysłowych i użytkowych na terenie Wrocławia i okolic.
  • Obudowy ppoż. kanałów wentylacyjnych i oddymiających projektujemy zgodnie z przepisami prawa budowlanego, warunkami technicznymi. W przypadkach nienormatywnych wspieramy się wytycznymi Instytutu Technologii Budowlanej.

Obudowa ppoż. kanałów wentylacyjnych okrągłych, prostokątnych – zobacz przykłady

Zamów ofertę u ekspertów

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/am poinformowany/a, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Protector.